Συνεχίζει απτόητος!

Επιμέλεια: Δημήτρης Μαγγανάρης- Μαρία Κουβέλη

Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι, για την 6η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε ο Κουλούρης, σημειώνοντας το 4ο γκολ στο πρωτάθλημα.

Οι Περιστεριώτες αν και δεν εντυπωσίασαν με την απόδοσή τους, κατάφεραν να πάρουν την 4η συνεχόμενη νίκη τους και να βρίσκονται στην πρώτη θέση μαζί με τον ΠΑΟΚ (16π.)

Από την άλλη, ο ΠΑΣ αν και έψαχνε το γκολ, δεν έβρισκε τον τρόπο, καθώς ο Ατρόμητος έκλεινε όλους τους χώρους στην άμυνα.

Επόμενος αγώνας εντός έδρας με τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Αγώνας:

Δυνατά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο  οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχος ωστόσο, να πατάνε πιο γερά στα πόδια τους.

Στο 23’ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν τον Ατρόμητο με τον Μυστακίδη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Γιαννούλη να κάνει σωτήριο τάκλιν και να κόβει την πορεία της μπάλας.

Δεν αργεί να απαντήσει η ομάδα του Περιστερίου. Στο 28’ ο Ουγκράι επιχείρησε το δυνατό σουτ, με τον Βελλίδη να αποκρούει δύσκολα με γροθιές.

Στο 35’ οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ.  Με κεφαλιά ο Κουλούρης παραβίασε την εστία του Βελλίδη και έγραψε το 1-0.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τον Ατρόμητο να προηγείται του ΠΑΣ με 1-0.

Στο β΄ημίχρονο ο ΠΑΣ έψαχνε το γκολ, όμως η καλή ανασταλτική λειτουργία του Ατρομήτου εμπόδιζε τις επιθετικές ενέργειες των φιλοξενουμένων.

Στο 62’ πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο στο β’ ημίχρονο. Ο Μούγιακιτς πάτησε περιοχή, πλάσαρε αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΣ δεν του έκανε την χάρη και απομάκρυνε.

Στο 79’ λίγο έλειψε να κάνει το 2-0 η ομάδα του Κάναντι, αλλά ο Βελλίδης όντας σε ετοιμότητα, είπε ξανά όχι στον Ούμπιντες αυτή την φορά, διώχνοντας την μπάλα.

Μέχρι το τέλος του αγώνα η ομάδα του Κάναντι διαχειρίστηκε το αποτελέσμα και πέτυχε μία ακόμη νίκη.

Κίτρινες: – Κουλούρης, Μούγιακιτς  – Μυστακίδης, Βιδάλ, Βελλίδης,Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Νικολιά

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Σάκιτς, Γιαννούλης (72’ Κιβρακίδης), Χατζηισαίας, Ρισβάνης, Μπουσούλατζιτς, Μάντσον, Ουγκράι (63’ Ούμπιντες), Μπρούνο, Μούγιακιτς (85’ Κωτσόπουλος), Κουλούρης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλίδης, Νικολιάς, Μιχαήλ (46’ Κάστρο), Λίλα, Μυστακίδης (58’ Αθανασιάδης), Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Βιδάλ, Ξύδας (63’ Κρίζμαν), Κακούμπα.