Τα βρήκαν “σκούρα” τα “φαβορί”

Για την 19η αγωνιστική του Σαμπιονά η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε δύσκολα με 1-0 την Ναντ με τέρμα του Εμπαπέ στο 68′ ενώ η Μαρσέιγ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο τελευταίο δεκάλεπτο με το γκολ του Σαρ στο 84′.
Η Τουλούζ με δύο πέναλτι του Γκραντέλ γύρισε το παιχνίδι και άφησε την Λιλ εξαιρετική έως τώρα Λιλ στους 34 βαθμούς.

Η Μονακό ηττήθηκε στο Πριγκηπάτο με 2-0 από την Γκινγκάμπ, η Λυών με τον Φεκίρ στο 67′ άνοιξε το σκορ αλλά η Μονπελιέ με το τέρμα του Αγκιλάρ στο 81′ ισοφάρισε για το 1-1.
Επίσης ισοπαλία ήρθε το ματς της Ρεμς με την Καέν με 2-2.
Ενώ Ρεν, Σεντ Ετιέν και Στρασβούργο πέτυχαν εύκολες νίκες.