Τερίμ: “Δεν είμαστε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα”

Στο αποτέλεσμα που δεν ικανοποίησε την ομάδα του αναφέρθηκε ο Φατίχ Τερίμ

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στη Λεωφόρο, για τον πρώτο αγώνα της φάσης των “16” του κυπέλλου Ελλάδας, αφήνοντας ανοιχτή την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Ο Φατίχ Τερίμ, μετά το τέλος του αγώνα, τόνισε πως δεν είναι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, αλλά είναι αισιόδοξος για την πορεία της ομάδας.

Όσα δήλωσε:

“Δεν είμαστε ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα. Θέλαμε να εκμεταλλευτούμε το αβαντάζ στο γήπεδό μας. Ο Ολυμπιακός έπαιξε καλά στο πρώτο μέρος. Στα ντέρμπι δεν βγαίνει η ποιότητα, αλλά είχαμε καλή μάχη στο γήπεδο.

Έχουμε και οι δυο τις ίδιες πιθανότητες. Δεν θα είναι εύκολο. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλύτερα. Δεχθήκαμε το γκολ στις καθυστερήσεις και μας στεναχώρησε, αλλά έχουμε τις πιθανότητες και θα πάμε καλύτερα στη συνέχεια”.