Τέταρτη σερί ήττα για την Λαμία

Η Λαμία ηττήθηκε στην έδρα της με σκορ 1-2 από την ομάδα του Βόλου στο ΔΑΚ Λαμίας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 1.

Τέταρτη σερί ήττα για ομάδα της Φθιώτιδας από την έναρξη του πρωταθλήματος σε ένα ματς με κακό ρυθμό.

Στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα ο Βόλος έδειχνε να κυριαρχεί στο παιχνίδι.

Η πρώτη καλή φάση για την Λαμία ήρθε στο 18ο λεπτό με τον Καραμάνο που πέρασε στον Χατζηστραβό με εξαιρετική κεφαλιά αλλά εκείνος έστειλε την μπάλα κατευθείαν στα χέρια του Γκαραβέλη.

Στο 24ο λεπτό ο Δουβίκας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με ένα διαγώνιο σουτ, μετά από πάσα του Μαρτίνεθ και από λάθος του Αντέτζο.

Στο 32ο λεπτό η Λαμία ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι. Ωστόσο ύστερα από έλεγχο του VAR άλλαξε την απόφασή του και το έδωσε ως φάουλ.

Στο 44ο λεπτό η Λαμία κέρδισε πέναλτι από χέρι του Κολόμπο, το οποίο εκτέλεσε ο Μπιανκόνι αλλά ο Γκαραβέλης απέκρουσε.

Στην επανάληψη της αναμέτρησης ο Σκόνδρας από δεξιά έδωσε στον Καραμάνο, εκείνος στη συνέχεια στον Χατζηστραβό και ο τελευταίος γύρισε στον Μπιανκόνι. Αυτός με πλασέ σε άδεια εστία ισοφάρισε για τη Λαμία κάνοντας το 1-1.

Ο Βόλος όμως είπε την τελευταία του λέξη στο 65ο λεπτό, όταν ο Δουβίκας σε άδεια εστία έκανε το 1-2 υπέρ του Βόλου.

Η ομάδα της Λαμίας δεν κατάφερε να αλλάξει το σκορ έως το τέλος του αγώνα.

Κίτρινες κάρτες: Τέκιο, Γκούγκα, Δημόπουλος, Γκουαροτσένα, Σκόνδρας, Μπεχαράνο

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο(55’ Γκουαροτσένα), Φεράρι, Κολόμπο, Σάντσες(23’ Δημόπουλος), Τσοκάνης, Ριένστρα, Περέα(81’ Κιάκος), Δουβίκας, Μπαριέντος(55’ Ντεντάκης), Μαρτίνες

Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Βύντρα(45’ Τζανετόπουλος), Guga(65’ Βασιλακάκης), Μπεχαράνο(75’ Μπουλούλης), Χατζηστραβός(75’ Αραμπούλι), Καραμάνος, Βασιλόγιαννης(46’ Ντέλετιτς), ΜπιανκόνιΤλ