Το 2Χ2 έκανε η Λίβερπουλ

Το 2Χ2 έκανε η Λίβερπουλ.

Νίκησε η Λίβερπουλ την Μπρέντφορντ, διέλυσε την Γουλβς η Τσέλσι. Στην ισοπαλία έμειναν Νιουκάστλ και Μπόρνμουθ.

Για την 2η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος, η Λίβερπουλ πήρε το τρίποντο κόντρα στην Μπρέντφορντ με 2-0 .

Η ομάδα του Άρνε Σλοτ προηγήθηκε με τον Ντίαζ στο 13′ . Οι ρεντς είχαν την πρώτο χέρι της αναμέτρησης πιέζοντας τον Φλέκεν.

Το τελικό 2-0 το πέτυχε ο Σαλάχ στο 70′.

Η Τσέλσι ισοπέδωσε την Γουλβς με 2-6. Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά στο σκορ με τον Τζάκσον στο 2′ 0-1. Στο 27 ‘ ο Κούνια έκανε το 1-1.

Στο 45′ ο Πάλμερ πέτυχε το 1-2.

Στις καθυστερήσεις ο Λάρσεν έκανε το 2-2.

Το χατ τρικ του Μουντουέκε (49′, 58′ και 63′) έδωσε διαστάσεις θριάμβου για την ομάδα του Μαρέσκα. Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Ζοάο Φέλιξ στο 80’ κάνοντας το τελικό 2-6.

Μπόρνμουθ και Νιούκαστλ ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο «Vitality», με τους «ανθρακωρύχους» να μην καταφέρνουν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο ξεκίνημα του αγγλικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι μάλιστα σκόραραν στις καθυστερήσεις με τον Ουαταρά, όμως με παρέμβαση του VAR το γκολ ακυρώθηκε για χέρι του σκόρερ.