Τότεναμ: Δεν τα κατάφερε στο Γουλβερχάμπτον

Γκέλα για την  Τότεναμ που άφησε δύο βαθμούς στο Γουλβερχάμπτον απέναντι στη Γουλβς

Στην 15η αγωνιστική της Premier League, η Τότεναμ στο 86′ ισοφαρίστηκε σε 1-1 από τη Γούλβς και έχασε την ευκαιρία να μειώσει την απόσταση της από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ.

Στο πρώτο λεπτό η Τότεναμ άνοιξε το σκορ μετά την εκτέλεση κόρνερ, η Γούλβς απομάκρυνε εκεί που ήταν ο Ντέιβις που έστρωσε εκτός περιοχής στον Εντομπελέ με σουτ έκανε το 1-0.

Ύστερα η Γουλβς προσπάθησε να απαντήσει, αλλά το σουτ του Ποντένσε στο 12′ κατέληξε στην αγκαλιά του Γιορίς. Η Τότεναμ είχε μια ακόμα καλή στιγμή με την κεφαλιά του Ρεγκιουγιόν που βγήκε άουτ στο 14′. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και με εξαίρεση το σουτ του Σίλβα που έφυγε άουτ, δεν απείλησαν οι δύο ομάδες για το πρώτο μέρος.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες, καθώς το παιχνίδι παιζόταν στον χώρο του κέντρου. Η Γούλβς είχε δύο καλές στιγμές πριν την ισοφάριση με τον Νέτο στο 60′ και τον Νέβες στο 80′ που νικήθηκαν από τον Γιορίς. Στο 86′ γράφτηκε το τελικό σκορ με την κεφαλιά του Σάις από το κόρνερ του Νέτο.

Κίτρινες: Ποντένσε, Κοάντι, Μάρσαλ, Σεμέδο – Γουίνκς

ΓΟΥΛΒΣ: Ρουί Πατρίσιο, Σεμέδο, Κοάντι, Σάις, Μαρσάλ (Αίτ Νουρί 75′), Ρούμπεν Νέβες, Ζοάο Μουτίνιο (Οτασοβιέ 83′), Τραορέ, Ποντένσε (Βιτίνια 91′), Νέτο, Σίλβα

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Ντάιερ, Σάντσες, Ντέιβις, Ντόχερτι, Γουίνκς, Χόμπεργκ, Ρεγκιλόν (Μπέργκουιν 62′), Κέιν, Εντομπελέ (Σισοκό 70′), Σον (Λαμέλα 84′)