Τρίτη νίκη ο Βόλος, πρώτη ήττα ο ΟΦΗ

Ο Βόλος επικράτησε με 1-0 του ΟΦΗ στον Πανθεσσαλικό, για την 4η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ 1. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, σημείωσε στο 75ο λεπτό ο Μουνίθ.

Συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις ο Βόλος που πέτυχε την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο ΟΦΗ δέχτηκε την πρώτη του ήττα.

Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες στον αγώνα, που είχαν και ένα δοκάρι στο 18ο λεπτό με τον Μπαλογιάννη, ενώ ο ΟΦΗ αν και καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο, είχε δύο δοκάρια σε προσπάθειες των Φιγκεϊρέδο στο 59’ και Νέρια στο 77’.

Βόλος (4-2-3-1): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης (68’ Μαξ), Μουνίθ (74’ Μάντζης), Ζοάο (46’ Τόρες), Μυστακίδης, Γέντρισεκ.

ΟΦΗ (4-2-3-1): Σωτηρίου, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (80’ Βαζ), Μεγιάδο, Σακόρ (56’ Φιγκεϊρέδο), Τσιλιανίδης, Νέιρα, Σεμέδο, Μάνος.