Τώρα μπλέξαμε…

Την 3η διαδοχική της ήττα γνώρισε η Xanthi FC το απόγευμα της Κυριακής στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Super League «Σουρωτή» με αντίπαλο την ΑΕΚ στο Xanthi FC Arena.

Η ξανθιώτικη ομάδα προηγήθηκε με γκολ του Κάστρο στο 33’ αλλά η ΑΕΚ μέσα σε 2 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με γκολ των Οικονόμου (68’) και Πόνσε (70’), κατάφερε να κάνει την ανατροπή. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με ωραίο πλασέ του Λούκας Μπογιέ.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς έφτασε τα 11 διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη και παραμένει στους 29 βαθμούς. Αυτή ήταν η 10η φετινή ήττα και 6η εντός έδρας.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Κασάδο, Καμαρά (74′ Μελιόπουλος), Ντα Κόστα, Μπαριέντος, Γέντρισεκ (58′ Καντά), Κάστρο, Ντίρεσταμ, Κοβάσεβιτς, Λισγάρας, Ντε Αμορίμ (78′ Μπρίτο).

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Γκάλο, Σβάρνας, Οικονόμου, Χουλτ, Άλεφ, Γαλανόπουλος (79′ Σιμόες), Κλωναρίδης (55′ Λιβάια), Μάνταλος, Αλμπάνης (66′ Μπογέ), Πόνσε.