Κ19: Νίκη για τον Παναιτωλικό στο Ηράκλειο

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των υποδομών ο Παναιτωλικός πήρε την νίκη με 3-2 επί του ΟΦΗ στην Κρήτη.

Τα καναρίνια σημείωσαν την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα νέων Κ19 της Σούπερ Λιγκ

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2’, όμως ο Παναιτωλικός αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσια στο 23’ με τον Πανταζή.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπελεβώνης με σουτ έδωσε προβάδισμα στους Αγρινιώτες , καθως εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα του καθως οι γηπεδούχοι έμειναν με έναν παίκτη λιγότερο  από το 45΄.

Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε τρίτο γκολ στο 51’ με πλασέ του Σκόνδρα, διατηρώντας έως το τέλος τον έλεγχο του αγώνα και παίρνοντας τη νίκη παρότι ο ΟΦΗ μείωσε το σκορ στο 90’.

Αγωνίστηκαν οι: Παρδαλός, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης, Θεοδώρου (60′ Μελιάδης), Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (72′ Μουρατίδης), Σκόνδρας, Παναγιωτόπουλος (60′ Ντούλιας), Μπελεβώνης, Πανταζής (81′ Καρατσώλης).