Β ΕΣΚΑ γυναικών: Ακόμα μία νίκη για το Παγκράτι

Δεν έχει αντίπαλο στο φετινό πρωτάθλημα της Β ΕΣΚΑ γυναικών η ομάδα του Παγκρατίου που σημείωσε ακόμα μία νίκη καθώς για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος επικράτησε στο κλειστό του ΜΕΤΣ με 38-36 του Αγίου Νικολάου Παλλήνης και έκανε το 16/16.

Η αναμέτρηση “έσπασε” καρδιές και είχε το χαρακτήρα ντέρμπι με τις φιλοξενούμενες να πιέζουν αρκετά και να εκμεταλέυονται την κακή βραδιά στην οποία βρέθηκαν τα κορίτσια της Ντορίτας Δέδε. Μάλιστα ο Άγιος Νικόλαος βρέθηκε να προηγείται με 36-32 λίγα λεπτά πριν το τέλος δείχνοντας ικανός να “αποδράσει” από το ΜΕΤΣ με ένα πολύ μεγάλο και σημαντικό διπλό.

Το Παγκράτι όμως ήταν πιο ψύχραιμο στις τελευταίες επιθέσεις και χάρις σε συνεργασίες από το δίδυμο Σολωμού και Μακρυνίκα κατάφερε και γύρισε το ματς φτάνοντας στο πολυπόθητο 16ο ροζ φύλλο αγώνα.

Πλέον οι “Ροσονέρι” πάνε την επόμενη αγωνιστική μέσα στην έδρα του Ιωνικού και με νίκη σφραγίζουν εκτός συγκλονιστικού απροόπτου την άνοδο στην Α ΕΣΚΑ γυναικών στόχος που από την αρχή είχε μπει.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΤΕ 30/01/2019 20:15 ΜΕΤΣ Α ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. 38 – 36
ΤΕ 30/01/2019 20:30 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 39 – 59
ΤΕ 30/01/2019 21:30 ΧΡ.ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ 51 – 40

ΤΕ 06/02/2019 21:30 ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ. 0 – 0
ΤΕ 06/02/2019 21:45 SEVEN SPORTS CLUB ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 0 – 0
ΤΕ 06/02/2019 21:45 ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 0 – 0
ΤΕ 06/02/2019 21:45 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 0 – 0
ΤΕ 06/02/2019 22:00 ΖΑΧ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 0 – 0