Πόλο Γυναικών: Κατέκτησε το κύπελλο και έκανε το νταμπλ ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα του Νηρέα στον τελικό του Κυπέλλου πόλο γυναικών και έφτασε στην επίτευξη του νταμπλ.

Το δεύτερο Κύπελλο της ιστορίας της κατέκτησε η ομάδα πόλο γυναικών του Ολυμπιακού. Οι ερυθρόλευκες επικράτησαν με 16-4 επί του Νηρέα Χαλανδρίου στον τελικό του 3ου Stoiximan.gr Final 4 του Κυπέλλου στο πόλο γυναικών και έφτασαν στην επίτευξη του νταμπλ αήττητες.

Το ματς δεν χρήζει ιδιαίτερης κριτικής αφού η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι τεράστια. Οι ερυθρόλευκες μπήκαν από την αρχή συγκεντρωμένες στην αναμέτρηση και με όπλο την άμυνά τους κατάφεραν από νωρίς να ξεφύγουν στο σκορ.

Για την ακρίβεια για να δεχτούν τέρμα έπρεπε να περάσουν σχεδόν είκοσι λεπτά αγώνα. Με 4.15 να απομένουν για το τέλος της τρίτης περιόδου η Τορνάρου κατάφερε να σκοράρει και να μειώσει σε 10-1 πετυχαίνοντας το πρώτο τέρμα της ομάδας της. Στη συνέχεια οι δύο προπονητές έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτες με αποτέλεσμα το σκορ να ανοίξει και άλλο.