Wimbledon: Αποκλείστηκε η Μαρία Σάκκαρη

Τέλος το Wimbledon για την Μαρία Σάκκαρη που αποκλείστηκε από την Τατιάνα Μαρία

H Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-3, 7-5) από την Τατιάνα Μαρία μετά 90 λεπτά αγώνα, στον τρίτο γύρο και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Wimbledon.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια για 3η φορά στην καριέρα της δεν κατάφερε να προκριθεί για πρώτη φορά στους «16» του κορυφαίου τουρνουά.

Στους «16» η Τατιάνα Μαρία θα αντιμετωπίσει την Γελένα Οσταπένκο (Νο 12 στον κόσμο) η οποία νίκησε τη Ρουμάνα Ιρίνα-Καμέλια Μπέγκου 3-6, 6-1, 6-1, για να προκριθεί για τρίτη φορά στην καριέρα της στον 4ο γύρο του λονδρέζικου τουρνουά.

Η Σάκκαρη θα χρειαστεί να περιμένει ακόμα έναν χρόνο για να διεκδικήσει την πρόκριση στη δεύτερη εβδομάδα του Wimbledon, που αποτελεί το μόνο Grand Slam που δεν το έχει πετύχει αυτό.