Ζαπάτ-ησε την Λάτσιο η Αταλάντα

Σήμερα ημέρα Δευτέρα, για την δέκατη έκτη αγωνιστική της Serie A η Αταλάντα πήρε σημαντική νίκη στην έδρα της επικρατώντας της Λάτσιο με 1-0.
Το γκολ των γηπεδούχων πέτυχε με την συμπλήρωση ακριβώς ενός λεπτού της αναμέτρησης ο 27χρονος Κολομβιανός επιθετικός, Ντουβάν Ζαπάτα, με κοντινή προβολή.

Από εκείνο το σημείο και ύστερα έπαιξαν πιο πολύ αμυντικά, κλείνοντας άψογα τους χώρους προς την εστία τους με αποτέλεσμα να υποχρεώσουν τους παίκτες της Λάτσιο να ολοκληρώνουν τις επιθετικές τους προσπάθειες με κάποια μακρινά σουτ, τα οποία έφευγαν αρκετά μακριά από τον στόχο.

Πλέον η Αταλάντα βρίσκεται στην έκτη θέση με 24 βαθμούς, μόλις έναν πίσω από την Λάτσιο.