Ζιρού: «Νιώθω καλά και σωματικά και πνευματικά»

Ο Ολιβιέ Ζιρού, σκόρερ του τέταρτου γκολ είπε για την νίκη και για την αυτοπεποίθηση που έχει πλέον.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Ξεκινήσαμε πολύ καλά το παιχνίδι με τη δύναμη την οποία έχουμε πάρει από τα τελευταία δύσκολα παιχνίδια μας, στα οποία δείξαμε χαρακτήρα και έτσι χτίστηκε η αυτοπεποίθησή μας. Ήμασταν φονικοί στην αντίπαλη περιοχή, πηγαίνοντας με 2-0 στα αποδυτήρια στο ημίχρονο. Χρειαζόταν απλά να προσπαθήσουμε λίγο ακόμα για να τελειώσουμε το παιχνίδι και αυτό κάναμε. Επίσης, κρατήσαμε για μια ακόμα φορά ανέπαφη την εστία μας. Είναι πάντα ωραίο να σε διαλέγουν να παίξεις για την ομάδα. Το χρειαζόμουν το γκολ, γιατί πιστεύω ότι έπαιξα καλά στο τελευταίο παιχνίδι, αλλά δεν σκόραρα. Ήμουν λίγο άτυχος και πέτυχα το δοκάρι μερικές φορές. Επομένως, ναι, χρειαζόταν και ήμουν πολύ χαρούμενος όταν σκόραρα, ακόμα και αν πέτυχα το τέταρτο γκολ. Νιώθω καλά και σωματικά και πνευματικά. Πρέπει να συνεχίσουμε έτσι, με αυτό το μομέντουμ»