Ανίκητη η Λεβερκούζεν

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Άουγκσμπουργκ με την Ουνιόν, ενώ η Λενερκούζεν νίκησε την Φορτούνα Ντίσελντορφ, όπως και η Γκλάντμπαχ τη Μάιντς. Νικήτρια αναδείχθηκε και η Χόφενχαϊμ κόντρα στη Βέρντερ Βρέμης , στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Bundesliga.

Χόφενχαϊμ-Βέρντερ Βρέμης

Τη νίκη κόντρα στη Βέρντερ Βρέμης πήρε η Χόφενχαϊμ με 3-2

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Φουλκρουγκ στο 42ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπίτσακτσιτς όμως στο 54’ έφερε το ματς στα ίσα και πέντε λεπτά αργότερα ο Μπεμπού έκανε την ανατροπή και πετυχε το 2-1 για τους γηπεδούχους.

Ο Οσάκο στο 81’ ισοφάρισε ξανά, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Καντεράμπεκ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τη Χόφενχαϊμ.

Μάιντς-Γκλάντμπαχ

Με 3-1 επικράτησε η Γκλάντμπαχ επί της Μάιντς, στην έδρα της δεύτερης.

Μόλις στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουέισον έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Λάινερ στο 31’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το 1-1.

Ο Πλεά στο 77’ σκόραρε και έκανε το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων και δυο λεπτά αργότερα ο Εμπολό έγραψε το τελικό 1-3.

Πάντερμπορν-Φράιμπουργκ

Νικήτρια με 3-1 αναδείχθηκε η Φράιμπουργκ κόντρα στην Πάντερμπορν, στην έδρα της δεύτερης.

Μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μαμπα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Γουολντσχμιντ στο 21’ με εύστοχο πέναλτι έκανε το 1-1. Το 1-2 πέτυχε ο Πέτερσεν στο 40’ και στο 90ο λεπτό ο Κουόν διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Άουγκσμπουργκ-Ουνιόν

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Άουγκσμπουργκ και τη Ουνιόν, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Στο 59’ ο Βαργκας σκόραρε και έγραψε το 1-0, ενώ στο 80’ ο Άντερσον πέτυχε το τελικό 2-2 της αναμέτρησης.

Φορτούνα Ντίσελντορφ-Λεβερκούζεν

Εύκολα με 3-1 επικράτησε η Λεβερκούζεν κόντρα στην Φορτούνα Ντίσελντορφ, στην έδρα της δεύτερης.

Με… αυτογκόλ του Μπέικερ μόλις στο 6ο λεπτό πήραν το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι. Στο 33’ ο Αράνγκις έκανε το 0-2 και έξι λεπτά αργότερα ο Μπελαράμπι έγραψε το 0-3.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 82’ σε 1-3 με τον Μοράλες, αλλά αυτό δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.