Νίκη πρωτιάς για τη Γαλατασαράι

Νικήτρια αναδείχθηκε η Γαλατασαράι κόντρα στη Μπεσίκτας με 2-0, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της SüperLig.

Με τη νίκη της η Γαλατά ανέβηκε στην κορυφή του τουρκικού πρωταθλήματος με 63 βαθμούς, όντας ισόβαθμη με τη δεύτερη Μπασάκσεχιρ. Η Μπεσίκτας με 59 βαθμούς παραμένει στην τρίτη θέση.

Λίγο πριν πάνε οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο ο Ονιεκούρου στο 44ο λεπτό, μετά από πάσα του Φερνάντο, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο Φερνάντο στο 54’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το τελικό 2-0 για τη Γαλατασαράι.

Κίτρινες: Λενς, Ερκίν, Βίντα, Μπελχαντά, Γκιονούλ, Λιάγιτς, Ονιεκούρου, Καγκάβα

Γαλατασαράι: Μουσλέρα, Μαριάνο, Λουινταμά, Ντο Νασιμέντο Τεϊσέιρα, Ναγκατόμο, Ντονκ (81’ Ινάν), Φεγκουλί (91’ Ακμπαμπά), Μπελχαντά, Φερνάντο, Ονιεκούρου (95’ Λίνες), Ντιαν

Μπεσίκτας: Κάριους, Γκιονούλ (54’ Αντριάνο), Βίντα, Ισιμά-Μιρέν, Ερκίν (57’ Κουαρέσμα), Τοκιοζ (75’ Καγκάβα), Χάτσινσον, Ουισάλ, Λενς, Γιλμάζ, Λιάγιτς