Α Εθνική γυναικών ποδοσφαίρου: Ξέσπασε με τριάρα ο Παναθηναϊκός

Με εκτός έδρας νίκη επί των Σειρήνων Γρεβένων ξεπέρασε ο Παναθηναϊκός την ήττα του από τον ΟΦΗ την προηγούμενη αγωνιστική.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 των Σειρήνων Γρεβένων εκτός έδρας και επέστρεψε μετά από μια αγωνιστική στις νίκες.

Οι «πράσινες» του κόουτς Γιάννη Χαραλαμπίδη έπιασαν καλή απόδοση και παράλληλα ήταν ουσιαστικές σε μια έδρα που μπορεί να προκαλέσει προβλήματα.

Ο ΠΑΟ κατάφερε και πήρε κεφάλι στο σκορ από το 4ο λεπτό χάρη σε ενέργεια της Χαμαλίδου. Εν συνεχεία ο Παναθηναϊκός έχασε αρκετές ευκαιρίες και σε κάποιες περιπτώσεις απειλήθηκε από τις γηπεδούχες. Τη νίκη ουσιαστικά σφράγισε στο 83΄ η Κανέλλου που κατάφερε και ταρακούνησε τα αντίπαλα δίχτυα.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε και πάλι η Λόγου να κάνει το τελικό 3-0 και να δώσει πανηγυρικό τόνο στη νίκη του Παναθηναϊκού.

Σειρήνες :Μπουρτούνη (Τ), Δαδιου, Αμαραντιδου, Αγγελίδου, Μουρατιδου, Κελεμενι, Dorcas, Βλαχου, Τάσιου, Φραγγοπουλου, Situma Αλλαγές: Μποζιαρη, Ισπογλίδου, Στεργιούλα

Παναθηναϊκός (Χαραλαμπίδης): Δημητροπούλου,  Κακαμπούκη, Κοκοτσάκη (60΄ Χάρις), Ρόγκαν (86΄Τσιρούλη) , Δημητρίου (86΄ Σιαφαρίκα), Χαμαλίδου, Κατωπόδη (60΄ Λόγου), Ντομόντ (60΄ Κανέλλου), Νταρζάνου, Σιδηρά και Τζιοβάνα.