ACB: Νίκη της Ρεάλ στην Ανδόρα

Ακόμα μία νίκη στη φετινή ACB για τη Ρεάλ η οποία πέρασε από την έδρα της Ανδόρα και παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Η Ρεάλ επικράτησε εκτός έδρας της Ανδόρα με 75-69 και σημείωσε την 16η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα Ισπανίας.

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο πήρε από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα το οποίο και διατήρησε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης φτάνοντας στην νίκη και στο 16-1 στην ACB.

Ο Αλμπέρτο Αμπάλντε κουβάλησε επιθετικά τη Ρεάλ, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 24 πόντους (2/3 βολές, 5/6 δίποντα, 4/8 τρίποντα) σε 31:56 λεπτά συμμετοχής.

Από κει και πέρα, ο Έντι Ταβάρες έμεινε στους 4 πόντους όμως κατέβασε 12 ριμπάουντ ενώ ο Τρέι Τόμπκινς πρόσθεσε 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 32-37, 47-51, 69-75.