ACB: Συνεχίζει αήττητη η Ρεάλ, άνετα η Μπαρτσελόνα

Με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της ACB Ρεάλ και Μπαρτσελόνα σε μία αγωνιστική όπου σημαδεύτηκε από το αγωνιστικό αντίο του Καμπάτσο ο οποίος αποχαιρέτησε τη Ρεάλ για χάρη του ΝΒΑ και των Νάγκετς.

Συγκεκριμένα το 11/11 έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης η οποία νίκησε με 100-78 την Μανρέσα με τον Καμπάτσο να αποχαιρετά την ομάδα και την Ευρώπη με το καλύτερο δυνατό τρόπο.

ο Αργεντίνος γκαρντ, που πλέον ανήκει στους Ντένβερ Νάγκετς, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους και 4 ασίστ, ενώ ο Γιούλ είχε 17 και οι Κάρολ και Ντέκ από 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δείτε εδώ τα στατιστικά

Άνετα η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα δεν βρήκε αντίσταση στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σαραγόσα με το τελικό 87-95 να δίνει ένα εύκολο και άνετο ροζ φύλλο αγώνα για την ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στην τρίτη περίοδο όταν οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι, ξέφυγαν στο σκορ και έφτασαν εν τέλει χωρίς προβλήματα στην νίκη και στο 9-2 στο πρωτάθλημα.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι ήταν οι Καλάθης (11π., 9ασ., 4ρ.), Οριόλα (14π., 3ρ.) και Χίγκινς (17π., 4ρ.)

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 42-41, 52-70, 85-97