Αγώνας θρίλερ το Λάτσιο-Σαμπντόρια

Λάτσιο και Σαμπντόρια αναμετρήθηκαν για την 15η αγωνιστικη της Serie A. Η ομάδα της Λάτσιο έφερε ισοπαλία για τέταρτο σερί αγώνα πρωταθλήματος. Επίσης η Λάτσιο ήταν ανώτερη επιθετικά και το τελικό 2-2 είναι άδικο αποτέλεσμα για αυτούς. Ο αγώνας έγινε θρίλερ στις καθυστερήσεις καθώς σημειώθηκαν δύο γκολ.

Στο 22′ ο Quagliarella άνοιξε το σκορ για την Σαμπντόρια με ένα άπιαστο σουτ. Ο Acerbi στο 79′ εκμεταλλεύτηκε το κόρνερ του Parolo και με κοντινό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Όμως η Λάτσιο δεν σταμάτησε εκεί. Στο 90+2′ κέρδισαν πέναλτι και αποβολή του Bereszynski με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 90+7′ ο Immobile ευστόχησε στην εκτέλεση και έδωσε το προβάδισμα. Όμως τελικά στο 90+10′ ο Saponara σκόραρε για το τελικό 2-2.

Λάτσιο: Strakosha, Wallace (Alberto 77′), Acerbi, Radu, Gabarron, Parolo, Badeji (Correa 53′), Milinkovic-Savic, Lulic, Caicedo (Cataldi 53′), Immobile

Σαμπντόρια: Audero, Bereszynski, Colley, Andersen, Murru, Praet (Jankto 70′), Ekdal, Linetty, Ramirez (Saponara 82′), Caprari (Kownacki 66′), Quagliarella