“Αγριεμένος” Ατρόμητος, “ξέσπασε” στον Πανιώνιο

Ο Ατρόμητος «ξέσπασε» στον Πανιώνιο και νίκησε με 4-0 στο Περιστέρι, για την 8η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ 1.

Τα τέρματα πέτυχαν οι Μανούσος με πέναλτι, Βέλλιος, Ενσικουλού και Ούμπιντες.

Σημαντική νίκη ψυχολογίας για τους Περιστεριώτες, που πήραν το τοπικό ντέρμπι και κοιτάζουν ήδη το επόμενο παιχνίδι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Τραγική εμφάνιση από τους «κυανέρυρθους», με τους φιλάθλους τους να αποχωρούν από το ημίχρονο! Παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας με -2 βαθμούς.

O αγώνας:

Η πρώτη καλή ευκαιρία άνηκε στον Πανιώνιο. Στο 8ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Παπαγεωργίου μέσα από την περιοχή, πήρε την κεφαλιά, ο Μανδάς απέκρουσε τη μπάλα και η μπάλα στη συνέχεια κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 17ο λεπτό ο Ατρόμητος μετά από υπόδειξη του VAR κέρδισε πέναλτι, καθώς ο Τσιλούλης ανέτρεψε τον Ταλόχα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μανούσος, ευστοχώντας και κάνοντας το 1-0 για τους Περιστεριώτες.

Η ομάδα του Περιστερίου συνέχισε να έχει την υπεροχή και στο 40ο λεπτό σημείωσε το 2-0. Ο Βέλλιος σούταρε έξω από την περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μαλέρμπ.

Στο 45+6 οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 3-0. Ο Ενσικουλού έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου και απέναντι από τον Μαλέρμπ, πλάσαρε εύστοχα, πετυχαίνοντας το 3-0.

Στο ημίχρονο έφυγαν οι φιλαθλοι του Πανιωνίου από το γήπεδο, αντιδρώντας στην κακή εικόνα της ομάδας τους.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και απείλησαν στο 47’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαξίμοβιτς να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 49ο λεπτό νέα ευκαιρία για τους «κυανέρυθρους», όμως ο Μανδάς έκανε μεγάλη επέμβαση στην κεφαλιά του Μιλόγεβιτς.

Στο 69’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 4-0. Ο Ούμπιντες μόλις είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο, εξαπέλυσε έναν «κεραυνό», έξω από την περιοχή, με τον Μαλέρμπ να μην μπορεί να αντιδράσει.

Στο 73ο λεπτό έφτασε κοντά στο γκολ ο Ατρόμητος, όμως η εκτέλεση φάουλ του Ουγκράι, πέρασε δίπλα από το δοκάρι του τερματοφύλακα του Πανιωνίου.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με τον Ατρόμητο να παίρνει μία άνετη με 4-0 στο Περιστέρι.

Κίτρινες: Βέλλιος ,Ουγκράι-Σταυρόπουλος

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Ταλόχα, Χαρίσης, Μπαένα (78’Ρόσα), Ενσικουλού (71’ Ουγκράι), Ανδρούτσος (59’ Ούμπιντες), Μανούσος, Βέλλιος

Πανιώνιος (Παπαβασιλείου): Μάλερμπ, Μασούρας, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μανιάτης, Μαξίμοβιτς, Παπανικολάου (64’ Οικονομίδης), Μιλόγεβιτς (75’ Εμμανουηλίδης), Τσιλούλης, Αραμπούλι