Άνετες νίκες για Σέλτικ και Ρέιντζερς

Σέλτικ και Ρέιντζερς έκαναν περίπατο κόντρα Λίβινγκστον και Χαρτς.

Για την 24η αγωνιστική του Σκωτσέζικου πρωταθλήματος, η Σέλτικ είχε εύκολο έργο επί της  Λίβινγκστον. Στο ίδιο μήκος κύματος ήταν Ρέιντζερς στην έδρα της Χαρτς.

Η Σέλτικ του Άγγελου Ποστέκογλου καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο μέρος . Τον χορό των γκολ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Τέιλορ στο 29′, με τον Μαέντα, τέσσερα λεπτά αργότερα, να κάνει το 2-0. Στο 45’+2′ έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για την Ρέιντζερς ο Μορέλος άνοιξε το σκορ στο 9’, ο Τίλμαν κάνει το 2-0 στο 34’ και στο 68’ δράστης και πάλι ο Μορέλος για το τελικό 3-0 επί της Χαρτς.

Στα άλλα ματς ηΣεντ Μιρέν επικράτησε 3-1 στην έδρα της Αμπερντίν, η Κιλμάρνοκ 1-0 της Γιουνάιτεντ, ενώ η Σεντ Τζόνστον έφυγε με το διπλό από το Μάδεργουελ (0-2).