Carabao Cup: Άνετα στον τελικό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε και στον δεύτερο ημιτελικό του Carabao Cup τη Νότιγχαμ Φόρεστ και προκρίθηκε στον τελικό.

Στον τελικό του Carabao Cup προκρίθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία νίκησε με 2-0 τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο “Ολντ Τράφορντ” για τον δεύτερο ημιτελικό της διοργάνωσης, “ζευγαρώνοντας” τις νίκες της μετά και το υπέρ της 3-0 του πρώτου αγώνα.

Στον τελικό, θα διεκδικήσει το τρόπαιο κόντρα στη Νιούκαστλ, στις 16 Φεβρουαρίου (18:30).

Μετά από ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο, οι «κόκκινοι διάβολοι» βρήκαν δύο γκολ σε ένα τετράλεπτο (73′ Μαρσιάλ, 76′ Φρεντ) και απλοποίησαν τα πράγματα, φτάνοντας στον τελικό και στην ευκαιρία να διεκδικήσουν άλλο ένα τρόπαιο.