Άνετη επικράτηση για Αταλάντα και Λάτσιο

Λάτσιο και Αταλάντα πέτυχαν και οι δύο από ένα γκολ, κόντρα στην Φροζινόνε και την Κάλιαρι αντίστοιχα, και πήραν το τρίποντο στις αναμέτρησης που ολοκλήρωσαν την 22η αγωνιστική της Serie A.

Φροζινόνε – Λάτσιο 0-1

Η Λάτσιο επικράτησε της Φροζινόνε με 1-0 στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Serie A. Ο Καϊσέδο πέτυχε το μοναδικό τέρμα των «αετών» στο 36’ λεπτό φτάνοντας στους 35 βαθμούς στην βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πάρουν, έστω την ισοπαλία και παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Κάλιαρι – Αταλάντα 0-1

Στο έτερο παιχνίδι του πρωταθλήματος που διεξήχθη αργότερα η Αταλάντα νίκησε με 1-0 την Κάλιαρι στο «Σαν Ελία».

Η Αταλάντα πήρε το τρίποντο με το γκολ του Χάιτμπορ στο 50’ και έφτασε στην 5η θέση με 35 βαθμούς, ενώ οι «Ροσομπλού» έμειναν στους 21.