Από τα υψηλά στα χαμηλά η Φορτούνα

Στο Ντίσελντορφ η Φορτούνα υποτίμησε την Χέρτα θεωρώντας δεδομένη την νίκη λόγω του υπέρ της σκορ με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο όμως οι Βερολινέζοι διέψευσαν τους πάντες και πραγματοποίησαν μία επική ανατροπή κι έκλεψαν τον βαθμό της ισοπαλίας(3-3)!

Το προβάδισμα των τριών τερμάτων στους γηπεδούχους έδωσε με δύο γκολ ο Κάραμαν(3′, 45’+1) και ο Τόμι(9′). Ο Τελευταίος έδωσε άθελα του το έναυσμα για την επική ανατροπή καθώς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του(64′). Τα άλλα δύο τέρματα τα σημείωσαν οι Κούνια και Πιάτεκ.

Επομένως  η βαθμολογία των δύο ομάδων παραμένει η ίδια με την Φορτούνα να βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη(16η θέση) με 21 βαθμούς και η Χέρτα στην 13η θέση με 27 βαθμούς στο σύνολο.