Απογοητευτική Γιουνάιτεντ, γνώρισε την ήττα από τη Μπόρνμουθ

Ένα ακόμα απογοητευτικό αποτέλεσμα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία ηττήθηκε με 1-0 από την Μπόρνμουθ.

Αν και είχαν χτίσει ένα καλό σερί αήττητοι οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαναν πισωγύρισμα στο «Vitality Stadium» στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικης της Πρέμιερ Λιγκ.

Η Γιουνάιτεντ προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την “ασύνδετη” Μπόρνμουθ στα πρώτα λεπτά, χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι από την άλλη, ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ και τελικά πανηγύρισαν τη νίκη με το γκολ του Κινγκ. Αξίζει να σημειωθεί πως η Μπόρνμουθ μετρούσε περίπου 360 αγωνιστικά λεπτά δίχως γκολ, μεχρι το 45′ που ο Κινγκ με τρομερή ντρίμπλα στον Μπισάκα περνώντας τη μπάλα από πάνω του, νίκησε τον Ντε Χέα έκανε το 1-0.

Μέχρι το τέλος η Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ενώ οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να απειλούν.

Ο Ντε Χέα στο 75′ απέκρουσε ένα καλό σουτ του Χάρι Γουίλσον, ο οποίος είχε ξανά την ευκαιρία και ο νεαρός φορ είχε αμέσως δοκάρι με την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Παρ’ όλα αυτά, η Μπόρνμουθ πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη που ήταν μόλις η 3η σε όλες τις διοργανώσεις εντός έδρας μέσα στο 2019.

Μπόρνμουθ: Ράμσντεϊλ, Α.Σμιθ, Σ.Κουκ, Άκε, Ρίκο, Χ.Γουίλσον (86′ Λ.Κουκ), Λέρμα, Μπίλινγκ, Φρέιζερ, Κ.Γουίλσον, Κινγκ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Γουάν – Μπισάκα (81′ Γουίλιαμς), Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Γιάνγκ, ΜακΤόμινεϊ, Φρεντ, Τζέιμς (80′ Γκρίνγουντ), Περέιρα (68′ Λίνγκαρντ), Ράσφορντ, Μαρσιάλ