Απώλεια για την Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ υπέπεσε σε ισοπαλία 2-2 με την Ανζέ στο Βελοντρόμ, για την 30η αγωνιστική της ligue 1. Αυτοκτονία για την ομάδα του Ρούντι Γκαρσία που προηγήθηκε νωρίς, όμως στο τέλος λίγο έλειψε να ηττηθεί! Με την γκέλα αυτή έχασε έδαφος στη μάχη της τριάδας.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν γρήγορα δύο τέρματα από το πρώτο 20λεπτο με τα δύο γκολ του Μπαλοτέλι. Όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση, χάρη σε δύο εύστοχα πέναλτι στο 310 και στο 77ο λεπτό απο τον Μαγκανί (2-2).

Στο επόμενο λεπτό ο Σαρ δέχτηκε την κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) για θέατρο και άφησε τους Μασσαλούς με 10 πάικτες. Στο 91′ λίγο έλειψε να φύγει με το διπλό η Ανζέ, όμως η κεφαλιά του Τομά κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Με αυτή την ισοπαλία η Μαρσέιγ έφτασε τους 48 βαθμούς, απόμακρύνθηκε στο -8 από την 3η θέση και τη Λιόν, ενώ η Ανζέ είναι δέκατη με 37.

Μαρσέιγ: Πελέ – Σαρ, Ραμί, Τσάλετα-Τσαρ, Αμαβί – Τοβέν (αρχ.) (82 Παγέ), Σονσόν (55 Λουίζ Γκουστάβο), Λοπέζ (72 Στρόοτμαν), Οκάμπος – Μπαλοτέλι, Ζερμέν

Ανζέ: Μπουτέλ – Μπάμπα, Τραορέ (αρχ.), Τομάς, Καπέλ – Σάνταμαρια, Παζό (61 Λόπεθ), Μανγκανί – Φουλζινί (74 Ελ Μελαλί), Τετ, Ρεν-Αντελέντ