Απόλλων Σμύρνης- ΟΦΗ: Φιλική νίκη για τους Κρητικούς

Ο ΟΦΗ επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο της Καλλιθέας

Ο ΟΦΗ νίκησε με 1-2 τον Απόλλωνα Σμύρνης, σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη στο γήπεδο της Καλλιθέας.

Το σκορ άνοιξε για τους Κρήτες στο 47΄ ο Καστάνιος, η «Ελαφρά ταξιαρχία» ισοφάρισε στο 50΄ με τον Σαχλί, ενώ ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με το γκολ του Φαν Ντάινεν στο 84ο λεπτό.

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Πετράκης): Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (65΄ Κραγιόπουλος), Λισγάρας, Φατιόν, Σλίβκα, Ματέι (46΄ Μπαξεβανίδης), Παπαγεωργίου (65΄ Μαρτίνες), Τσιλούλης (65΄ Βιτλής), Παμλίδης (46΄ Σαχλί), Ιωαννίδης (46΄ Ντάουντα).

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Γιαννούλης, Πασαλίδης (61΄ Διαμαντής), Βούρος, Λυμπεράκης (61΄ Γκαγέγκος), Κοροβέσης, Νέιρα, Μπαλογιάννης (71΄ Νοικοκυράκης), Μαρινάκης (61΄ Ουές), Γρίβας (61΄ Καμάου), Καστάνιος (61΄ Φαν Ντάινεν).