Απόλλων Σμύρνης – Παναιτωλικός: “Λευκή” ισοπαλία στην Ριζούπολη

Απόλλων Σμύρνης και Παναιτωλικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας.

Για την 23η αγωνιστική της Super League 1, Απόλλων Σμύρνης και Παναιτωλικός έμειναν στο μηδέν (0-0) με το σκορ να αντιπροσωπεύει το θέαμα της αναμέτρησης.

Ο Παναιτωλικός μπήκε δυναμικά και απείλησε 8′ και το 12′ με τα σουτ των Λάρσον και Ντίας να φεύγουν άουτ.

Η πρώτη καλή στιγμή από πλευράς Απόλλωνα ήρθε στο 19ο λεπτό με την σέντρα του Ντεντάκη και την κεφαλιά του Σίνιεβιτς που κατέληξε στο δοκάρι.

Η τελευταία φάση του ημιχρόνου ήταν στο 41′ που το σουτ του Ντίας από πλεονεκτική θέση που βγήκε εκτός εστίας.

Στο 61′ ο Παναιτωλικός κέρδισε κόρνερ, ο Καρέλης έκανε την κεφαλιά ανενόχλητος με τον Βέρχουλστ να μαζεύει.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Απόλλων είχε και δεύτερο δοκάρι αυτή την φορά με το σουτ του Μαρτίνες έξω από την περιοχή.

Στο 77′ ο Τσιλούλης βρέθηκε απέναντι από τον Ανέστη αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού του είπε “όχι”.

Στο 85′ ο Καρέλης είδε εκτός εστίας τον Βέρχουλστ με τον Βέλγο να διώχνει και να κρατάει τον βαθμό για την ομάδα του.

Κίτρινες: 35′ Βιτλής, 53′ Ντεντάκης, 89′ Μπαξεβανίδης – 91′ Λιούι

Απόλλων Σμύρνης (Φέστα): Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Βιτλής(46′ Μπαξεβανίδης), Σλίβκα, Ντομίνγκες, Παμλίδης(67′ Ντάουντα), Ρόγκνε, Μαρτίνες, Τσίμπσαχ(63′ Κάστρο), Σίγκνεβιτς(83′ Ιωαννίδης), Τσιλούλης(83′ Γιαννιώτας)

Παναιτωλικός (Αναστασίου): Ανέστης, Αντούνες, Μεντόσα(86′ Λιούι), Χουχουμής, Μάλης, Κορνέλιους Καρέλης(86′ Βργκοτς), Λάρσον, Φλόρες, Νταγκό(64′ Βέργος), Ντίας(73′ Μπαρμπόσα)