Άρης-Λαμία: Νέα “λευκή” ισοπαλία στο Κλεάνθης Βικελίδης

Νέα γκέλα για τον Άρη που ήρθε ισόπαλος με τη Λαμία εντός έδρας, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα

Η Λαμία ήρθε ξανά ισόπαλη 0-0 με τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης, αυτή τη φορά στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Super League 1.

Δυνατά ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να ανοίξουν νωρίς το σκορ.

Η ομάδα της Λαμίας έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 8ο λεπτό με τον Τιρόνε να κάνει μια δυνατή κεφαλιά, αλλά με τον Σιαμπάνη να μπλοκάρει.

Επτά λεπτά αργότερα ο Άρης θέλησε να απαντήσει, χάνοντας εξίσου μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Μπερτόλιο να σουτάρει από την περιοχή, αλλά με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Σαράνοφ.

Άλλες δυο τελικές είχε η Λαμία προσπαθώντας να ανοίξει το σκορ στο 16’ και το 24’ με τον Μπανγκουρά και τον Γκόλεμιτς να στέλνουν τη μπάλα παράπλευρα της εστίας του Σαράνοφ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μάνος έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Ο Ιτούρμπε απείλησε δις τον Σαράνοφ σε δυο πολύ καλές προσπάθειες για να ανοίξει το σκορ, αλλά η μπάλα πέρασε και τις δυο φορές ελάχιστα άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με χαμηλότερη ένταση και από τις δυο ομάδες, με ελάχιστες ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν με επιτυχία τους διαδρόμους προς την εστία του Σαράνοφ και κράτησαν μακριά τους Θεσσαλονικείς.

Η Λαμία έκανε δυο ακόμα καλές προσπάθειες με τον Μπανγκουρά και τον Καραμάνο, αλλά και στα τελευταία λεπτά του ματς απείλησε ο Αραμπούλι, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να αλλάξει το τελικό 0-0.

Κίτρινες: Φαμπιάνο, Σούντγκρεν – Σαραμαντάς, Ρόμανιτς.

ΑΡΗΣ (Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Λούμορ (72’ Γκάνεα), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Σάσα, Τζέγκο (69’ Ματίγια), Γκάμα, Ιτούρμπε (46’ Ματέο), Μπερτόγλιο (57’ Εντιαγέ), Μάνος (56’ Καμαρά).

ΛΑΜΙΑ (Γρηγορίου): Σαράνοφ, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς, Προβυδάκης, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Καραμάνος (72’ Αραμπούλι), Ταϊρόν (77’ Νούνιες), Ρόμανιτς, Μπανγκουρά (90’+1’ Τσούκαλος), Σαραμαντάς.