Ασταμάτητη Παρί Σεν Ζερμέν και χωρίς τους Μέσι και Νεϊμάρ

Μπορεί να λείπουν οι Νεϊμάρ και Μέσι, αλλά η Παρί Σεν Ζερμέν έχει την ποιότητα να παίρνει τις νίκες

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε αλώβητη από την έδρα της Μπρεστ με 2-4, κάνοντας το 3Χ3 στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Χωρίς τους Μέσι, Νεϊμάρ και Σέρχιο Ράμος, οι Παριζιάνοι πέτυχαν μία ακόμη τεσσάρα, μετά το 4-2 επί της Στρασμπούρ. Η ομάδα του Παρισιού προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με τον Άντερ Ερέρα, για να «χτυπήσει» ο Κιλιάν Μπαπέ στο 36ο λεπτό. Αμφότεροι πανηγύρισαν τα πρώτα φετινά γκολ τους! Ο Ονορά μείωσε για τους γηπεδούχους σε 1-2 στο 42ο λεπτό και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Το τρίτο γκολ της Παρί ήρθε στο 73ο λεπτό με θεαματικό μακρινό σουτ του Γκέιγ. Ο Μουνιέ μείωσε σε 2-3 στο 85ο λεπτό και παρά το γεγονός πως η Μπρεστ βγήκε μπροστά διεκδικώντας την ισοφάριση, ο Ντι Μαρία της είπε «όχι» στο 90’.

Μπρεστ (Ζακαριάν): Μπιζότ, Πιερ-Γκαμπριέλ, Σαρντονε, Μπρασιέ, Ούρονεν, Μποκ, Μπελκεμπλά (74′ Μανιετί), Ονορά, Φεβρ, Καρντόνα (74′ Λε Ντουαρόν), Μουνιέ

Παρί Σεν Ζερμέν (Ποτσετίνο): Nάβας, Χακίμι, Κέρερ, Κιμπεμπέ, Ντιαλό, Γκέιγ, Βεράτι (72′ Ντράξλερ), Ερέρα, Βαϊνάλντουμ, Ικάρντι (86′ Καλιμουεντό), Εμπαπέ (81′ Ντι Μαρία)