Άλλη μια νίκη για την ασταμάτητη Αταλάντα, επέστρεψε στις νίκες η Ρόμα

Η Αταλάντα “καθάρισε” τη Σαμπντόρια και έφτασε τις 9 διαδοχικές νίκες, ενώ η Ρόμα επέστρεψε στις νίκες κόντρα στην Πάρμα.

Η “Θεά” πήρε μια άνετη νίκη επί της Σαμπντόρια, ενώ οι “τζιαλορόσι” επικράτησαν της Πάρμα. Την ίδια ώρα οι Σασουόλο και Τορίνο επικράτησαν των Μπολόνια και Τορίνο, αντίστοιχα, για την 31η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Μπέργκαμο επικράτησε εύκολα των “μπλουτσερτσιάτι” με 2-0 στο Ατλέτι Ατζούρι ντ’Ιτάλια χάρις τα γκολ των Τολόι (75′) και Μουριέλ (85′). Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Γκασπερίνι βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 66 βαθμούς, ενώ η Σαμπντόρια είναι στην 16η θέση με 32 βαθμούς.

Η Σασουόλο πήρε τη νίκη επί της Μπολόνια με 1-2 στο Ρενάτο Νταλλ’Άρα χάρις τα γκολ των Μπεράρντι (41′) και Χαρασλίν (57′), ενώ για τους δεύτερους μείωσε ο Μπάροου (90+1′). Αυτή η νίκη έφερε την ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι στην 8η θέση της βαθμολογίας με 43 βαθμούς, ενώ οι “ροσομπλού” βρέθηκαν στην 10η θέση με 41 βαθμούς.

Η Ρόμα επικράτησε της Πάρμα με 2-1 στο Ολίμπικο, κάνοντας ολική ανατροπή χάρις τα γκολ των Μικιταριάν (43′) και Βερετούτ (57′), ενώ το σκορ άνοιξε ο Κούτσκα (9′). Με αυτή τη νίκη οι “τζιλαρόσι” βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 51 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα είναι στην 12η θέση με 39 βαθμούς.

Η Τορίνο “καθάρισε” την Μπρέσια με 3-1 στο Ολίμπικο ντι Τορίνο, φέρνοντας τούμπα το ματς στο δεύτερο ημίχρονο χάρις τα γκολ των Ματετζού (48′), Μπελότι (58′) και Ζάζα (86′), ενώ το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Τορεγκρόσα (21′). Αυτή η νίκη φέρνει τους “γκρανάτα” στην 14η θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Ντιέγκο Λόπες είναι στην 19η θέση με 21 βαθμούς.