Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπιλμπάο: Νέα γκέλα για τους “ροχιμπλάνκος”

Νέα ισοπαλία για την Ατλέτικο Μαδρίτης, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα κόντρα στη Μπιλμπάο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τη Μπιλμπάο στο Wanda Metropolitano, για την 5η αγωνιστική της La Liga.

Μετά την ισοπαλία με 0-0 για το Champions League με την Πόρτο, οι “ροχιμπλάνκος” έφεραν νέα ισοπαλία αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα.

Οι πρωταθλητές είχαν τον έλεγχο του αγώνα, πίεσαν την άμυνα των Βάσκων, έχασαν ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Να σημειωθεί πως οι Μαδριλένοι αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζοάο Φέλιξ από το 78ο λεπτό.

Κάπως έτσι η ομάδα του Σιμεόνε ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή, ενώ και η Μπιλμπάο παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα με δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες.