Ατρόμητος- Απόλλων Σμύρνης: Φιλική νίκη με ανατροπή για την “Ελαφρά Ταξιαρχία”

Ο Απόλλων Σμύρνης έφυγε με το διπλό από το Περιστέρι, νικώντας με ανατροπή τον Ατρόμητο

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 1-3 του Ατρόμητου σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Περιστέρι.

Τo σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, καθώς τα γκολ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» πέτυχαν οι Σάχλι (10΄), Ντάουντα (13΄) και Ματέι (44΄).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κλωναρίδη στο 9΄. Στο 57ο λεπτό ο Ατρόμητος με τον ίδιο παίκτη είχε την ευκαιρία να μειώσει, όμως αστόχησε σε κενή εστία.

Το 1-3 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με την ομάδα του Γιάννη Πετράκη να παίρνει τη νίκη και να αφήνει για ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι την ομάδα του Άνχελ Λόπεθ χωρίς νίκη!

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος (46΄ Ντένιτς), Καστεγιάνο (82΄ Καρτάλης), Μαυρομμάτης, Στρούγγης (46΄ Χατζηισαϊας), Σάλομον (82΄ Πισάνο), Νάτσος (46΄ Νταβιώτης), Μπεντινέλι, Μουνίθ, Κλωναρίδης (64΄ Κωτσόπουλος), Κουλούρης.

Απόλλων Σμύρνης (Πετράκης): Βέρχουστ (63΄ Κότσαρης), Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (66΄ Βιτλής), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν, Σλίβκα, Τσιλούλης (77΄ Κραγιόπουλος), Σαχλί, Ματέι , Ντάουντα (66΄ Ιωαννίδης)