Ατρόμητος- ΟΦΗ: Βαθμός παραμονής για τους Περιστεριώτες

Σφραγίζει την παραμονή ο Ατρόμητος που ήρθε ισόπαλος με τον ΟΦΗ

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΟΦΗ στο Περιστέρι, για την 4η αγωνιστική των playouts της Super League 1.

Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν με τον Κλωναρίδη στο 10ο λεπτό, με τους Κρητικούς να ισοφαρίζουν στο 48′ με τον Φελίπε.

Η ομάδα του Περιστερίου έφτασε στους 31 βαθμούς και βρίσκεται όλο και πιο κοντά στην παραμονή, ενώ ο ΟΦΗ έφτασε τους 41β, ανεβαίνοντας στην 7η θέση.

Με γρήγορο γκολ για τους γηπεδούχους ξεκίνησε το ματς στο Περιστέρι. Στο 10ο λεπτό ο Κουλούρης προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα που έδειχνε να ελέγχει ο Επασί, ωστόσο, ο γκολκίπερ του ΟΦΗ επιχείρησε να διώξει με το ένα χέρι και ο Κλωναρίδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντιπάλου του κι «έγραψε» το 1-0.

Η “απάντηση” των φιλοξενούμενων ήρθε στο 48΄. Ο Λάμπρου τροφοδότησε τον Μπαλογιάννη που μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά έδωσε με τη σειρά του στον Λουίζ Φελίπε κι ο τελευταίος από κοντά έφερε το ματς στα ίσα (1-1).

Κίτρινες: Στρούγγης

Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Στρούγγης, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Χαρίσης, Έρλινκμαρκ, Μουνίθ (83΄ Σπιριντόνοβιτς), Κλωναρίδης (68΄ Ροτάριου), Καρτάλης (68΄ Αλιμπεκ), Κουλούρης

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Τοράλ (39΄ Μπουζούκης), Μεγιάδο, Νέιρα, Φελίπε, Τσιλιανίδης (68΄ Στάικος), Λάμπρου (77΄ Γιαννούλης)