Ατρόμητος-Παναιτωλικός: Ισοπαλία στο Περιστέρι

Μοιρασιά βαθμών στο Περιστέρι ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναιτωλικό

Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι, για την 3η αγωνιστική της Super League.

Oι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Καρέλη (33′), η ομάδα του Περιστερίου ισοφάρισε ο Ροτάριου (51′).

Πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε ο Βασίλης Κεχαγιάς, φροντιστής του Ατρομήτου από το 2008 ως το παλαιότερο μέλος της ομάδας.

Στο πρώτο 20λεπτο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να έχουν την κατοχή της μπάλα, αλλά δεν δημιούργησαν κάποια καλή ευκαιρία.

Στο 23΄ ο Ντε Μποκ και στο 31′ ο Ροτάριου επιχείρησαν τα σουτ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 33′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, ο Καρέλης πέρασε τον Σουάρεθ και απέναντι στον Γιαννιώτη, πλάσαρε εύστοχα, κάνοντας το 0-1.

Στο επόμενο λεπτό ο Σιδηρόπουλος έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Ντουάρτε, αλλά άλλαξε την απόφαση του και έδειξε την κίτρινη κάρτα, μετά την υπόδειξη του VAR.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν και προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, αλλά το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, ο Ατρόμητος βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 51′. Μετά από ωραία κάθετη του Κουέν, ο Ροτάριου από κοντά με δυνατό σουτ νίκησε τον Ανέστη και έκανε το 1-1.

Στη συνέχεια η ομάδα του Κόλμαν είχε τα ηνία του αγώνα και έκλεισε στα καρέ του τον Παναιτωλικό, αλλά δυσκολευόταν να δημιούργει φάση. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε τίποτα και το 1-1 ήταν το τελικό σκορ.

Κίτρινες: Κουέν – Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης, Ντουάρτε, Αποστολάκης

Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Σουάρεθ (78′ Μαυρομμάτης), Χατζηϊσαΐας, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Κουέν, Μουνίθ (80′ Φριτζόνσον), Ρομπάιγ (82′ Τζοβάρας), Ροτάριου, Κιάρτανσον

Παναιτωλικός (Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης (72′ Λιάβας), Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης (72′ Χουχούμης), Μλάντεν, Φλόρες, Νταγκό (84′ Μάρτενσον), Ντουάρτε, Σενγκέλια (58′ Κολοβός), Καρέλης