Μπαρτζώκας: “Μπορείς να κερδίσεις και να χάσεις παντού”

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας ήταν σκληρός στην κριτική της ομάδας του, μετά την ήττα από τη Μονακό για την 31η αγωνιστική της Euroleague.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού ήταν εμφανώς απογοητευμένος από την εμφάνιση και την βαριά ήττα της ομάδας του από τη Μονακό. Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μεταξύ άλλων τόνισε πως η Μονακό κέρδισα δίκαια και άξιζε τη νίκη.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

“Όταν δεν παίζεις καλά μπορείς να χάσεις από όλους. Η Μονακό είχε τρομερά ποσοστά και εμείς από πλευράς μας εξαφανιστήκαμε από το γήπεδο. Αξίζαμε να χάσουμε.

Συγχαρητήρια στη Μονακό για τη νίκη, την άξιζε. Ήταν κακή βραδιά για εμάς. Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ισόπαλο και κάναμε φάουλ στα τελευταία δευτερόλεπτα. Βγήκαμε να παίξουμε χωρίς μαχητικό πνεύμα και περιμέναμε ότι θα κερδίσουμε με τις φανέλες. Κάποιοι πήραν δύσκολα μακρινά σουτ.. Βλέποντας το σκορ και τις περιόδους, η 2η ήταν 29-9 και ήταν πολύ άσχημη για εμάς.

Ήταν κακό παιχνίδι και είχαμε πολλούς παίκτες σε κακή βραδιά. Αυτή είναι η Ευρωλίγκα μπορείς να κερδίσεις και να χάσεις παντού. Πρέπει να ετοιμαστούμε για το παιχνίδι με την Βιλερμπάν και να επανέλθουμε στις αρχές μας και να θυσιαστούμε στο παιχνίδι. Κόντρα στην Μονακό δεν κάναμε καμία θυσία”.