Μπαρτζώκας: “Στο τέλος σκόραραν μόνο με βολές”

Ικανοποιημένος έμεινε ο Γιώργος Μπαρτζώκας από την προσπάθεια του Ολυμπιακού στο Παλάου Μπλαουγκράνα.

Ο προπονητής των “ερυθρόλευκων” εξήγησε πως η ομάδα του στάθηκε άτυχη, ενώ είπε ότι ήταν καλύτερη από τη Μπαρτσελόνα που τελικά επικράτησε με 79-78.

Μετά το τέλος του αγώνα στη ο Γιώργος Μπαρτζώκας, στάθηκε στη προσπάθεια των παικτών του τονίζοντας πως άξιζαν τη νίκη και ανέφερε ότι έπαιξαν ρόλο οι βολές που κέρδισαν οι “μπλαουγκράνα” στο τέλος της τέταρτης περιόδου και στο έξτρα πεντάλεπτο.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Έλληνας τεχνικός:

“Ήταν ένα πολύ κλειστό ματς το αποψινό κι εμείς ήμασταν πολύ άτυχοι. Στο τέλος της κανονικής διάρκειας και στην παράταση σκόραραν μόνο με βολές. Δεν είχαμε τον έλεγχο των ριμπάουντ, όμως πρέπει να συγχαρώ τους παίκτες μου. Έκαναν μια τρομερή προσπάθεια για 45 λεπτά.

Κατά τη γνώμη μου, αξίζαμε τη νίκη. Χάσαμε την πολύ κρίσιμη επίθεση και ο Οριόλα μας πλήγωσε. Μπορούσαμε να έχουμε 1-2 ακόμη ριμπάουντ για να κερδίσουμε τον αγώνα. Παίξαμε με καρδιά και με πάθος, απέναντι σε μια ομάδα σαν την Μπαρτσελόνα. Έχουμε τώρα έναν άλλο αγώνα, αυτόν με την Ζάλγκιρις, οπότε θα πρέπει να προχωρήσουμε”.