Μπόκα Τζούνιορς-Ρίβερ Πλέιτ: Οι Μιγιονάριος νίκησαν στο «Μπομπονέρα» μετά από 5 χρόνια

Νικήτρια η Ρίβερ Πλέιτ απέναντι στη Μπόκα Τζούνιορς στο «Superclasico».

Για το Copa de la Liga, η Ρίβερ Πλέιτ επικράτησε της Μπόκα Τζούνιορς με 0-2 στο «Μπομπονέρα» για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Αργεντινής.

Οι Μιγιονάριος ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι και είχαν αρκετές κλασικές ευκαιρίες. Στο 40ο λεπτό του αγώνα η ομάδα του Μαρτίν Ντεμικέλις κατάφερε να πετύχει γκολ, όταν ο Ένσο Πέρες έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Ροντόν και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 90+6′, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα και με κοντινό σουτ του Ένσο Ντίας, διαμόρφωσαν το τελικό 0-2