Bundesliga: Δύσκολη νίκη για τη Ντόρτμουντ στην πρεμιέρα

Με τέρμα του Μάλεν στο 88ο λεπτό, η Ντόρτμουντ πήρε το τρίποντο κόντρα στην Κολωνία.

Για την πρεμιέρα της Bundesliga, η Ντόρτμουντ μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα και επικράτησε με 1-0 της Κολωνίας στο Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ.

Η ομάδα της Βεστφαλίας δυσκολεύτηκε αρκετά στο ματς και χρειάστηκε να φθάσει στο 88ο λεπτό για να πάρει τη νίκη.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Μάλεν στο 88ο λεπτό. Πιο συγκεκριμένα, ο Ενμέτσα εκτέλεσε κόρνερ, ο Μάλεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ.

Βέρντερ Βρέμης-Μπάγερν Μονάχου 0-4 (4’, 90’+1’ Σανέ, 74’ Κέιν, 90’+5’ Τελ)

Λεβερκούζεν-Λειψία 3-2 (24’ Φρίμπονγκ, 35’ Τα, 64’ Βιρτς – 39’ Όλμο, 71’ Οπέντα)

Βόλφσμπουργκ-Χάιντενχαϊμ 2-0 (6’, 27’ Βιντ)

Χόφενχαϊμ-Φράιμπουργκ 1-2 (50’ Κάμπακ – 39’αυτ. Τσάλαϊ, 45’+3’ Σαλάι)

Άουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαx 4-4 (29’ Ρεχμπετσάι, 41’ Μπάουερ, 45’+7’πέν. Μίχελ, 76’ Βάργκας – 13’ Ιτακούρα, 27’, 90’+7’πέν. Τβσαντσάρα, 37’ Ενγκουμού)

Στουτγκάρδη-Μπόχουμ 5-0 (18’,77’ Γκιρασί, 38’ Ζαγκαντού, 60’, 67’ Εμβουμπά)

Ντόρτμουντ-Κολωνία 1-0 (88΄ Μάλεν)