Μπρέντφορντ – Λίβερπουλ: Οι “Μέλισσες”… “τσίμπησαν” τους “Ρεντς”

Η Λίβερπουλ ηττήθηκε στο Μπρέντφορντ και συνεχίζει την κακή εικόνα της φετινής σεζόν.

Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, η Λίβερπουλ ηττήθηκε με 3-1 από την Μπρέντφορντ και μπαίνει σε μπελάδες όσον αφορά την παρουσία της στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι “Ρεντς” έμειναν στους 28 βαθμούς και την έκτη θέση ενώ οι “Μέλισσες” ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής στο -2 από την ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 19ο λεπτό με το αυτογκόλ του φιναλίστ του Παγκόσμιου Κυπέλλου, Ιμπραίμα Κόνατε και έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Γισά στο 42ο λεπτό ενώ δύο λεπτά νωρίτερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

Η Λίβερπουλ που βρισκόταν υπό κατάρρευση μείωσε το σκορ με τον Τσάμπερλεϊν στο 50ο λεπτό και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για θετικό αποτέλεσμα τις οποίες κατέστρεψε ο Εμπουεμό στο 84ο λεπτό και κλείδωσε το τρίποντο για την ομάδα του.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Μπρέντφορντ επί της Λίβερπουλ από το 1938.

Σκόρερς: 19′ Κονατέ, 42′ Γισά, 84′ Εμπουεμό – 59′ Τσάμπερλεϊν