Τα βρήκε “σκούρα” η Λυών κόντρα στη Ναντ

Η Λυών δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ναντ και ηττήθηκε με 2-1 στο εκτός έδρας ματς στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της League 1.

Ισόπαλες χωρίς τέρματα ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση Ντιζόν και Αμιάν με την δεύτερη, παρά τον βαθμό της ισοπαλίας να μην καταφέρνει να ξεφύγει από την 18η θέση.

Ντιζόν – Αμιάν 0-0

Χωρίς γκολ έμειναν Ντιζόν και Αμιάν και μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας σε όλη την διάρκεια του ματς, χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν την εστία της Αμιάν. Η Ντιζόν έφτασε τους 32 βαθμούς, ενώ η Αμιάν τους 25β. χωρίς όμως να καταφέρει να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη.

Ναντ – Λυών 2-1

Η τρίτη στην βαθμολογία Λυών ηττήθηκε από τη Ναντ με 2-1, χάνοντας την δυνατότητα να πλησιάσει την δεύτερη Λιλ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11’ με τον Κουλιμπαλί, λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Τεριέ με σουτ από την περιοχή ισοφάρισε για την ομάδα του για το 1-1. Η Ναντ όμως έβαλε δύσκολα στους φιλοξενούμενους και στο 83’ ο Λιμπομπε με σουτ από αρκετά μακριά από την εστία βρήκε την δεξιά γωνία του Λόπες για το τελικό 2-1.