Bundesliga: Διπλό για την Μπάγερν Μονάχου στη Βρέμη

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν Μονάχου πήρε το τρίποντο στη Βρέμη.

Για την 31η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εκτός έδρας με 1-2 της Βέρντερ Βρέμης και αύξησε την διαφορά της από τη Ντόρτμουντ.

Οι Βαυαροί ανέβηκαν στους 65 βαθμούς στο +4 από την δεύτερη Ντόρτμουντ που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ η Βέρντερ Βρέμης παρέμεινε στην 12η θέση με 35 βαθμούς.

Η Μπάγερν πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Γκνάμπρι στο 62ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα διεύρυνε το προβάδισμα με τον Σανέ. Το μόνο που κατάφερε η Βέρντερ Βρέμης ήταν να μειώσει το σκορ με τον Σμιντ στο 87ο λεπτό.

Λεβερκούζεν-Κολωνία 1-2 (28΄ Αντλί – 14΄, 36΄ Σέλκε)

Μάιντς-Σάλκε 2-3 (53΄ Μπαρέιρο, 70΄ Μάρτιν – 26΄, 90΄+10΄ Μπούλτερ, 60΄ Κράους)

Φράιμπουργκ-Λειψία 0-1 (73΄ Καμπλ)

Χοφενχάιμ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3-1 (8΄ Μπάουμγκαρντνερ, 41΄πέν. Κράμαριτς, 45+3΄ Μπεμπού – 54΄ Γκέτσε)

Γκλάντμπαχ-Μπόχουμ 2-0 (35΄ Χόφμαν, 90+1΄ Στιντλ)

Άουγκσμπουργκ-Ουνιόν Βερολίνου 1-0 (53΄ Μπέλιο)

Χέρτα Βερολίνου-Στουτγκάρδη 2-1 (29΄ Κεμπφ, 45+2΄ Νίντερλεχνερ – 38΄ Γκιρασί)

Βέρντερ Βρέμης-Μπάγερν Μονάχου 1-2 (87΄ Σμιντ – 62΄ Γκνάμπρι, 73΄ Σανέ)