Premier League: Δύσκολη νίκη κόντρα στη Μπρέντφορντ η Λίβερπουλ

Με τέρμα του Μοχάμεντ Σαλάχ, η Λίβερπουλ πήρε το τρίποντο κόντρα στη Μπρέντφορντ.

Για την 35η αγωνιστική της Premier League, η Λίβερπουλ επικράτησε με 1-0 της Μπρέντφορντ στο Άνφιλντ και ουσιαστικά κλείδωσε την πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και κοιτάει για την τέταρτη.

Οι “Ρεντς” βρίσκονται έναν βαθμό κάτω από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία έχει δύο παιχνίδια λιγότερα, ενώ η Μπρέντφορντ παρέμεινε στην 9η θέση με 50 βαθμούς.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Μοχάμεντ Σαλάχ στο 13ο λεπτό και αναπτέρωσε τις ελπίδες της Λίβερπουλ για μια θέση στο Τσάμπιονς Λιγκ. Αυτό ήταν το 100ο του τέρμα στο «Άνφιλντ» και έκανε ρεκόρ, σκοράροντας για 9ο σερί εντός έδρας ματς

Ο Κώστας Τσιμίκας πέρασε αλλαγή για τους γηπεδούχους στο 82ο λεπτό, αντί του Ρόμπερτσον.

Μπόρνμουθ-Τσέλσι 1-3 (21΄ Βίνα – 9΄ Γκάλαχερ, 82΄ Μπαντιασίλ, 86΄ Ζοάο Φέλιξ)

Μάντσεστερ Σίτι-Λιντς 2-1 (19, 27΄ Γκουντογκάν – 85΄ Ροντρίγκο)

Τότεναμ-Κρίσταλ Πάλας 1-0 (45+1΄ Κέιν)

Γουλβς-Άστον Βίλα 1-0 (9΄ Τότι)

Λίβερπουλ-Μπρέντφορντ 1-0 (13΄ Σαλάχ)