Bundesliga: Διπλό της Φράιμπουργκ στην Βρέμη

Με ανατροπή η Φράιμπουργκ άλωσε τη Βρέμη

Για την 28η αγωνιστική της Bundesliga, η Φράιμπουργκ υπέταξε με 1-2 την Βέρντερ Βρέμης και ισόπαλα έμειναν τα Ουνιόν Βερολίνου – Μπόχουμ και Βόλφσμπουργκ – Μπάγερ Λεβερκούζεν με 1-1 και 0-0 αντίστοιχα.

Η Βέρντερ Βρέμης πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Φίλιπ στο 46ο λεπτό, αλλά η Φράιμπουργκ ισοφάρισε με δράστη τον Σάλαϊ στο 67′ και βρήκε το τέρμα της νίκης τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Χόλερ (1-2).

Στο Βερολίνο, η Ουνιόν προηγήθηκε της Μπόχουμ στο 45+3′ με τον Γιουράνοβιτς, αλλά οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν τον βαθμό της ισοπαλίας με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στόγκερ στο 55′ (1-1).

Στην Βογκσβάγκεν Αρίνα, Βόλφσμπουργκ και Μπάγερ Λεβερκούζεν ήταν άστοχες, σπαταλώντας πολλές ευκαιρίες και μοιραία έμειναν στο μηδέν (0-0).

Σάλκε-Χέρτα Βερολίνου 5-2 (3΄ Σκάρκε, 13΄,78΄ Μπάλτερ, 48΄ Τερόντε, 90΄+2 Καμίνσκι – 45΄+3 Γιόβετιτς, 84΄ Ρίχτερ)

Μπάγερν Μονάχου-Χοφενχάιμ 1-1 (17΄ Παβάρ – 71΄ Κράμαριτς)

Λειψία-Άουγκσμπουργκ 3-2 (10΄ Καμπλ, 32΄,35΄ Βέρνερ – 5΄ Μάιερ, 82΄ Βάργκας)

Κολωνία-Μάιντς 1-1 (51΄ Λιούμπιτσιτς – 17΄ Αζόρκ)

Στουτγκάρδη-Ντόρτμουντ 3-3 (78΄ Κουλιμπαλί, 84΄ Βάγκνομαν, 90΄+7 Σίλας – 26΄ Αλέ, 33΄ Μάλεν, 90΄+3 Ρέινα)

Άϊντραχτ Φρανκφούρτης-Γκλάντμπαχ 1-1 (83΄ Κόλο Μουανί – 17΄ Χόφμαν)

Βέρντερ Βρέμης-Φράιμπουργκ 1-2 (46΄ Φίλιπ – 67΄ Σάλαϊ, 71΄ Χέλερ)

Ουνιόν Βερολίνου-Μπόχουμ 1-1 (45+3΄ Γιουράνοβιτς – 55΄ πεν. Στέγκερ)

Βόλφσμπουργκ-Λεβερκούζεν 0-0