Bundesliga: Έκανε την ανατροπή η Μάιντς

Η Μάιντς με απίστευτη ανατροπή μπήκε στο κόλπο της Ευρώπης.

Η Μάιντς σταμάτησε το σερί της Μπάγερ Λεβερκούζεν (4 νίκες) και με μία τρομερή ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η Μάιντς νίκησε με 3-2 τις «ασπιρίνες» στην «Mewa Arena» στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα η Λεβερκούζεν έδειχνε πολύ πιο επιθετική, παίρνοντας  προβάδισμα στο 35′ με τον Σικ, οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 57’με τον Κάρικολ. Στο 74’ ο Αλάριο  ισοφάρισε. Η Μάντς  όμως δεν είπε την τελευταία λέξη και με δύο «χτυπήματα» στο 84′ (Μποέτιους) και στο 88′ (Ίνγκβαρτσεν), έφεραν τα πάνω-κάτω και πήραν ένα τρίποντο που τους επανέφερε σε θέση διεκδίκησης της 6ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Europa Conference League της επόμενης περιόδου.