Serie A: Ισόπαλο τo ντέρμπι του Τορίνο

Γιουβέντους και Τορίνο μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Για την 26η αγωνιστική της Serie A, στο ντέρμπι του Τορίνο γνωστό και ως Derby Della Mole, Γιουβέντους και Τορίνο έμειναν στο 1-1 σε ένα πλήρως ισορροπημένο παιχνίδι.

Η “Βέκια Σινιόρα” άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με δράστη τον Ματίας Ντε Λιχτ με κεφαλιά, ύστερα από το κόρνερ του Κουαδράδο.

Η “Γκρανάτα” ισοφάρισε με δράστη τον αρχηγό της Αντρέα Μπελότι στο 62ο λεπτό μετά το γύρισμα του Μπρέκαλο.

Η Γιούβε με τον βαθμό αυτό, έμεινε στην τέταρτη θέση με 47 βαθμούς, 5β πάνω από την αντίπαλο του Ολυμπιακού Αταλάντα που έχει δύο παιχνίδια λιγότερα, ενώ η Τορίνο κρατήθηκε στην μέση της βαθμολογίας και την 10η θέση με 33 βαθμούς.

Σκόρερ: 13′ Ντε Λιχτ – 62′ Μπελότι

Κάρτες: 73′ Κουαδράδο – 82′ Λούκιτς, 90′ Μανδραγόρα

Γιουβέντους: Σέζνι, Κουαδράδο, Πελεγκρίνι (46′ Ντε Σίλιο), ντε Λιχτ, Σάντρο, Ζακάρια, Λοκατέλι (74′ Αρτούρ), Ραμπιό, Ντιμπάλα (54′ ΜακΚένι), Βλάχοβιτς (74′ Κεν), Μοράτα

Τορίνο: Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς, Τζιτζί, Μπρέμερ (89′ Μπουντζιόρνο), Ροντρίγκεζ, Σινγκό (80′ Ανσάλντι), Μαντράγκορα, Λούκιτς, Πομπέγκα, Βοϊβόνα, Μπρέκαλο (75′ Πιάτσα), Μπελότι (79′ Σανάμπρια)