Bundesliga: «Έκλεψε» τον βαθμό από την Άουγκσμπουργκ η Στουτγκάρδη

Με τέρμα του Έντο στο 78′, η Στουτγκάρδη πήρε το βαθμό στην έδρα της Άουγκσμπουργκ.

Για την 29η αγωνιστική της Bundesliga, Άουγκσμπουργκ και Στουτγκάρδη έμειναν ισόπαλες με 1-1 .

Η Άουγκσμπουργκ ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 8ο λεπτό με τον Μπέλιο. Ωστόσο η Στουτγκάρδη κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Έντο στο 78ο λεπτό.

Το τέλος της αναμέτρησης βρήκε την Άουγκσμπουργκ στην 13η θέση με 30 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην 16η θέση με 25 βαθμούς που οδηγεί στα μπαράζ για την παραμονή.

Άουγκσμπουργκ-Στουτγκάρδη 1-1 (5΄ Μπέλιο – 78΄ Εντό)