Bundesliga: Επέστρεψε στην κορυφή η Μπάγερν Μονάχου

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε της Χέρτα Βερολίνου και ανέβηκε στην κορυφή.

Για την 30η αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου πήρε το τρίποντο με 2-0 κόντρα στη Χέρτα Βερολίνου στο Αλιάνζ Αρένα και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά τη νίκη της, η Μπάγερν έφτασε τους 62 βαθμούς και βρίσκεται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα αντιθέτως, η Χέρτα παρέμεινε στην τελευταία θέση και βρίσκεται προ των πυλών της Σβάιτε Λίγκα.

Τα τέρματα της αναμέτρησης πέτυχαν οι  Γκνάμπρι στο 69ο λεπτό και ο Κομάν στο 79′, θέτοντας τη Μπάγερν ως φαβορί για τον τίτλο.

Μπόχουμ-Ντόρτμουντ 1-1 (5΄ Λοσίλα – 7΄ Αντεγέμι)

Λειψία-Χοφενχάιμ 1-0 (28′ Νκούνκου)

Ουνιόν Βερολίνου-Λεβερκούζεν 0-0

Κολωνία-Φράιμπουργκ 0-1 (54′ Ντόαν)

Άϊντραχτ Φρανκφούρτης-Άουγκσμπουργκ 1-1 (25′ αυτ. Ρεχμπετσάι-58′ Ντεμίροβιτς)

Στουτγκάρδη-Γκλάντμπαχ 2-1 (22′ Γκιρασί, 83′ πεν. Κουλιμπαλί-78′ Βέιγκλ)

Σάλκε-Βέρντερ Βρέμης 2-1 (81′ Βαν ντερ Μπεργκ, 90’+ Ντρέξλερ-18′ Ντουκς)

Μπάγερν Μονάχου-Χέρτα Βερολίνου 2-0 (69′ Γκνάμπρι, 80′ Κομάν)