Bundesliga: Γκέλα ολκής και… προβλήματα για τη Ντόρτμουντ!

Τάσεις αυτοκτονίας για τη Ντόρτμουντ που κόλλησε με τη Μπόχουμ και κινδυνεύει να χάσει το πρωτάθλημα

Για την 30η αγωνιστική της Bundesliga, η Ντόρτμουντ έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Μπόχουμ και έχασε σημαντικούς βαθμούς ενόψει της μάχης του πρωταθλήματος.

Μετά την ολοκλήρωση του ματς, η Ντόρτμουντ ανέβηκε στους 61 βαθμούς δύο βαθμούς πάνω από τη δεύτερη Μπάγερν που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο. Η Μπόχουμ από μεριά της έμεινε στην 15η θέση με 30 βαθμούς και πήρε βαθμό χρυσάφι για την παραμονή στην κατηγορία.

Η Μπόχουμ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με δράστη τον Λοσίγια. Η απάντηση της ομάδας της Βεσφραλίας ήταν άμεση και ο Αντεγιέμι έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στην συνέχεια, η ομάδα του Τέρζιτς προσπαθούσε να βρει το τέρμα που θα της έδινε την νίκη, ωστόσο δεν μπορούσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μπόχουμ-Ντόρτμουντ 1-1 (5’ Λοσιγιά – 7’ Αντεγέμι)

Λειψία-Χόφενχαϊμ (16:30)
Ουνιόν Βερολίνου-Λεβερκούζεν (16:30)
Κολωνία-Φράιμπουργκ (16:30)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Άουγκσμπουργκ (16:30)
Στουτγκάρδη-Γκλάντμπαχ (16:30)
Σάλκε-Βέρντερ Βρέμης (19:30)